Sooviksin ideid, kuidas tegevusuuring läbiviia, kui ma ei ole tegevõpetaja ning käingi vaid valitud päevadel koolis vaatlemas. Hetkel olen käinud mõned korrad 2x, kuna ühel päeval teen kasvatusteaduslikke ülesandeid ning teisel päeval didaktika ülesandeid. Selle peale kulub, aga liigselt aega (minu jaoks), mis võiks olla selline lahendus. Ehk Teil on ideid :)
Minu teine mure seisneb selles, et õpilane kellega alustasin veebruaris tegevusuuringut soovis sellest siiski loobuda. Seega määrati mulle teine õpilane, kes on hetkel pidevalt haige ja mul on olnud temaga vaid üks kontakt. Üritan tähtaegselt siiski asjad valmis teha, kuid vb on veel mingeid lahendusi. Sooviks, et see tegevusuuring ei oleks lihtsalt ära tegemine vaid õppimine ka minu enda jaoks ning reaalselt ka õpilase toetamine.
Postitan siia, kuna ma ei suuda leida foorumit, kuhu küsimused lisada :D
Kommentaarid
Martti Raavel
Sisestas Martti Raavel, L, 03/14/2020 - 13:32
Kas võin tegevusuuringu kirjeldada ka juba tehtud tegevuste pealt. Kui vaatasin videoloengut, siis tõmbasin kogu aeg paralleele sellega, mis toimus ja kuidas käitusin / muutsin käitumist oma tundides eelmise kahe trimestri jooksul arvuti üldkursuse käigus. Põhimõtteliselt on ka erinevad andmed olemas - õpilaste kaasatuse välja toomiseks ja edaspidiste õpitulemuste muutuse suhtes. Samuti koostöö teiste õpetajatega. Vaatluspraktikaga on niikunii nii nagu on.
Pirje Jürgens
Sisestas Pirje Jürgens, L, 03/14/2020 - 13:54
Sama küsimus, mis Marttil - olen juba veidi pidanud uurima, et oma tööd paremini teha, samuti olen juba ka vastavalt interventsioone teinud.
Aga tahtsin siia väga-väga kiita ka operatiivset loengu veebi viimist. Ja tänada. Õppisin väga palju ja vahepeal isegi kerisin tagasi, et uuesti üle kuulata üht ja teist. Aitäh!
Tuuli Ojasalu
Sisestas Tuuli Ojasalu, L, 03/14/2020 - 14:33
Minul oli ka juba natukene uurimisega alustatud aga nüüd see õpilane, kellele keskendusin, sai vahepeal Rajaleidjast otsuse ja mul on tunne, et ma peaks nüüd mõne muu uurimisaluse võtma oma tegevusuuringu jaoks. Või äkki ma mõtlen üle praegu ja võiksin ikkagi jätkata temaga, sest ikkagi ootan, et tema käitumine ja motivatsioon muutuksid minu sekkuvate tegevuse läbi?
Johanna Tammist
Sisestas Johanna Tammist, L, 03/14/2020 - 14:58
Olen tegevusuuringu pärast üsna ärevil, sest ei ole veel töötav õpetaja ja kui enne videoloengut ja riigisisest eriolukorda olin veel üsna positiivselt meelestatud, et küll kuidagi ikka saab ka praktikandina midagi uurida ja muuta, siis nüüd olen ausalt öeldes täiesti loobumise äärel. Videoloengu peamine sihtgrupp oli minu arusaamist mööda siiski tegevõpetajad, väga keeruline oli praktikandina, kes õpilasi kokku näebki vähem kui 10 korda ja koolipersonali ei tunne enda jaoks sealt kasulikke nõuandeid leida. Eriti keeruliseks teeb asja muidugi ka veel praegune olukord riigis.
Kuidas panna paika ajakava enda tegevusuuringu jaoks? Kas panengi kirja justkui ma läheks tuleval nädalal praktikale, kuigi ma juba ette tean, et see on võimatu?