Tähelepanu! eDidaktikum lõpetab teenuse pakkumise juulis 2025. Täpsem info siin

Teadusartikli tõlkereferaat

Antud ülesande üheks eesmärgiks on treenida teadusliku teksti lugemise ja analüüsimise oskust ning harjutada end teadustöö vormistusega. Lisaks sellele on eesmärgiks toetada teie tõenduspõhiste teadmiste pagasi laiendamist ülddidaktilistel teemadel.

Palun vali üks kursuse teemaga haakuv teadusartikkel. Võid selle otsida ise või valida siit tabelist (kui valid tabelist, pane oma nimi ka taha). 

Koosta sellest eestikeelne kokkuvõtlik tõlkereferereering ja lingi see Google docsi failina eDidaktikumi vastuseks.

Vaata ka üht töö NÄIDIST, mis on tõlkereferereering SELLEST artiklist. (Referaadil võib olla tiitelleht, aga ei pea. Antud näites on, kuid see pole hädavajalik.) 

Töö kriteeriumid

1) Artikli allikaviide on välja toodud (autori(d), aasta, pealkiri). Algallikas on kursuse teemadega haakuv teadusartikkel. (Näidises on see kriteerium täidetud lk 2 ülaosas, näidises tehtud kollaseks, kuid sina jäta ilma värvita)

2) Sisuosa ca 4-6 lk (Times New Roman, 1,5 reavahe, 12 font) (Kasutatud allikate osa arvestatakse sellele lisaks). (Näidises on sisuosa 5lk)

3) Referaat järgib artikli struktuuri ja alapealkirju (a'la Meetod, Arutelu, jne). Artikli eri refereeritud osad on pikkuselt proportsioonis originaalartikliga. (Näidises on struktuur tähistatud rohelisega, kuid sina jäta ilma värvita)

4) Töös on rakendatud korrektsest viitamist (sarnaselt artikli endaga), ehk viidatud autoritele nii teksti sees kui selle järel, täpselt samamoodi nagu artiklis.  Palun jälgi, et kirjanduse loetelus on välja toodud vaid need viited, mis jäid refereeringusse sisse, mitte copy-paste kõik antud artikli viited. 

5) Tudeng oskab olulist esile tuua. Refereeritud on artikli olulisim põhisisu, mitte tehtud üks-ühele tõlge.

Hindamismudeli punktilise jaotusega leiad siit

532 vaatamist (1 täna)

Tähtaeg

13/12/2022

Maksimumpunktid

15

Loodud

17/10/2022

Autor