Tähelepanu! Google Drive-i failide lisamine otse liideses ei ole enam võimalik. Kasutadage failide jagamiseks linke.

MOOC Arvuti kasutamine uurimistöös

Kursus on suunatud üldhariduskoolide gümnaasiumiõpilastele, õpetajatele, kes soovivad oma uurimistöö tegemise oskusi värskendada ja kõrgkoolide I ja II aasta tudengitele. Kursuse 9 nädalaga õpitakse, kuidas uurimistöös andmeid koguda, arvuti abil neid analüüsida ja teha järeldusi.

11. märtsil alustab Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi Haridustehnoloogia keskus esimese gümnaasiumiõpilastele suunatud avatud massikursusega “Arvuti kasutamine uurimistöös”. Kursus sobib ka õpetajatele, kes õpilasi juhendavad.

Kursust viiakse läbi Euroopa Liidu 7. Raamkava EMMA (European Multiple MOOC Aggregator) raames. Kursus kestab 9 nädalat, on 100% veebipõhine ning järgib TeaMe poolt toetatud õpiku “Arvutamise kasutamine uurimistöös” ülesehitust. Igal nädalal on uus teema, mis on vajalik iseseisvalt läbida, et planeerida ja läbi viia oma uurimistöö: planeerida andmekogumist, viia andmekogumine läbi, kasutada erinevaid analüüsimeetodeid ning visualiseerida ja tõlgendada uurimistulemusi. Iseseisvad tööülesanded on materjalide läbitöötamine, ülesannete sooritamine ning tulemuste üle arutlemine koos kaasõppijatega. Juhendajate poolt tuleb õppijatele iganädalane tagasiside.

Kursuse õpikeskkonnana kasutatakse EMMA platvormi (http://europeanmoocs.eu). EMMA platvorm toetab mitmekeelset õppimist, mis tähendab, et kursuseid pakutakse vähemalt kakskeelselt. Ka TLÜ poolt pakutud kursus on küll eestikeelne, aga see tõlgitakse automaatselt inglise keelde, mis võimaldab ka teistel rahvustel kursusel osaleda. See omakorda võimaldab eesti noortel õppida mitmekultuurilises keskkonnas.

Kursust viivad läbi PhD Mart Laanpere ja PhD Kai Pata, kes on uurimustööde läbiviimist Eesti õpetajatele aastaid õpetanud.

Tule osalema või suuna oma õpilased osalema.

4865 vaatamist (0 täna)

Loodud

Teisipäev, Märts 3, 2015 - 09:27