KAV6522.HR Kutseõppedidaktika alused (2022K)

Primary tabs

  • Info

Excerpt

Kutseõppedidaktika on kutsepedagoogika bakalaureuseõppekava kohustuslik õppeaine, mis toetab üliõpilaste esmase arusaama kujunemist väljundipõhise kutseõppeprotsessi planeerimisest ning õppimist ja õppija arengut toetava õpikeskkonna loomisest. Õppeaine on seotud ainetega Kutsepedagoogika, Teooria- ja praktikaõppe didaktika ning Eelpraktika, et anda teoorias õpitule tähendus koolitegelikkuses ja toetada valmisolekut teoorias õpitu rakendamiseks praktikas.

Content

Õppeaine maht on 6 EAP (156 tundi), millest kontaktõpe ~36 t (loengud, seminarid, eksamid) ja iseseisev töö ~120 tundi. Õppeaines käsitletakse järgmisi teemasid: 

  • Kutseõppedidaktika olemus
  • Nüüdisaegne õpikäsitus ja didaktikaprintsiibid 
  • Kutseõppe sihtrühmad
  • Väljundipõhine kutseõpe
  • Toetav õpikeskkond kutseõppes
  • Õppeperioodi kavandamine

Õppeaine läbimine toetab esmaste pädevuste kujunemist kutseõpetajatööks (Kutseõpetaja, tase 6 kutsestandard, 2020): oma tegevuste kavandamine koostöös kolleegidega, arvestades tööülesandeid ja organisatsiooni tööplaani/tegevuskava; õppetegevuse kavandamine lähtuvalt nüüdisaegsest õpikäsitlusest, õppekavast ja sellega seonduvatest dokumentidest; mooduli rakenduskava kohandamine koostöös kolleegidega, arvestades sihtrühma, võtmepädevusi ja eriala- ning üldõpingute lõimingut; õpiväljunditest lähtuva ja õppija eripära arvestava hindamise kavandamine.

Iseseisva töö kirjelduse ja kohustusliku kirjanduse leiate Kursuseprogrammist lingi alt Õppematerjalid. Iseseisva töö sooritamist toetab Eelpraktika kutseõppeasutuses. Iseseisev töö esitage tähtajaks lingi alla Ülesanded.

Häid õpikogemusi soovides

Õppejõud: nooremlektor Reeli Liivik (MA)

reeli@tlu.ee