Teema: Mets- ja koduloomad |
Vanus: 6-7 aastased |
Eesmärgid |
Üldoskused: Laps tunneb mets- ja koduloomi |
Mina ja keskkond: Laps nimetab loomi. Laps oskab rühmitada loomi (mets-, koduloomad)
|
Keel ja kõne: Laps matkib loomahääli. Laps loeb kokku sõnu (loomade nimetused) |
Matemaatika: Laps saab hakkama legoklotsidega ehitamisega. Laps saab hakkama loendamisega. Laps saab hakkama Edisoni juhtimisega. |
Kunst: Laps oskab kujutada looma talle iseloomulike tunnustega. |
Liikumine: Laps saab hakkama loomade liigutuste matkimisega. |
Tunnikava koostasid: Marilyn Palla Kristiina Vallikivi Merje Saks |
|
Õpetaja tegevus, käsitletavad alateemad, olulisemad mõisted, küsimused, kasutatavad meetodid, võtted |
Meeskonnaliikmete kaasamine |
Vahendid |
I Sissejuhatus |
Lapsed saavad sõnakaardid, kuhu peale on kirjutatud loomade nimetused. Lapsed ehitavad legoklotsidest loomad ja panevad vastava sõnakaardid kleeplindiga peale. Lapsed paigutavad loomad Edisoni matile laiali. Koos ehitatakse või joonistatakse loomadele aedik , mets ja laut. Ehitatakse Edisonile käru (millega loomi vedada)
|
Tegevus toimub gruppide kaupa, 1 Edison roboti kohta on 5- 6 last |
Edisoni robot. Legoklotsid. Matt: Edisoni rajaga. |
II Põhiosa |
Lapsed on väikestes gruppides. Lapsed sisestavad kordamööda Edisonile käsklusi liikumiseks, kasutades triipkoode.
|
|
Edison liigub: valguse järgi, plaksuga.
|
III Lõpetav osa |
Arutelu:
Võrreldakse gruppides legodest ehitatud loomi. Iga laps saab valida ühe kodu- või metslooma ja selle joonistada. |
|
Legodest ehitatud loomad.
Paberid ja vildikad. |
Teemakäsitlust toetavad lisategevused Looma häälte kuulamine YouTube'st, õpetaja laseb lastele looma häält, lapsed arvavad hääle järgi, mis loomaga on tegemist ja liiguvad ise vastavasse tähistatud alasse ( mets või kodu). |